Bash Street Theatre - Bellevue Hotel

Bash Street Theatre "Bellevue Hotel" | foto: KimJHall@gmail.com Bash Street Theatre "Bellevue Hotel" | foto: KimJHall@gmail.com

Bash Street Theatre (Wielka Brytania)

Bash Street Theatre to uliczny teatr łączący cyrk, komedię bez słów i muzykę na żywo. Powstał w 1991 roku i od czasu premiery swojego pierwszego spektaklu na międzynarodowym festiwalu teatrów ulicznych Les Arts dans la Rue w Morlaix (Francja) cieszy się niezmienną popularnością u widzów na całym świecie. To pierwsze przedstawienie, które było kompilacją cyrkowych skeczy w komiksowym stylu o niezwykle wartkiej akcji zapoczątkowało i określiło styl zespołu, niezmienny po dziś dzień.

Od 1991 Bash wystąpił dla około 300 tys. widzów i zrealizował dwadzieścia różnych spektakli. Artyści zachwycali młodych i starszych odbiorców na wszystkich większych festiwalach w Wielkiej Brytanii, w ponad dwudziestu krajach europejskich (m.in. we Francji, w Belgii, Holandii, Luksemburgu, Niemczech, Polsce, Austrii, na Węgrzech, w Bułgarii, Hiszpanii, we Włoszech ) oraz w Egipcie, Turcji, Izraelu, Japonii, Hong Kongu, Makao i Południowej Korei. W 2006 roku Bash zdobył nagrodę Caixa Catalunya dla najlepszego spektaklu teatru ulicznego na Fira de Teatre w Tàrrega w Hiszpanii za swoje rewelacyjne przedstawienie w stylistyce niemego kina Cliffhanger! (Kino akcji!). Teatr Bash jest małym niezależnym zespołem prowadzonym od początku istnienia przez partnerów: Simona Pulluma i JoJo Pickering. Posiada siedzibę w Penzance w Kornwalii.

Data i miejsce przedstawienia

30.VI Rynek Nowego Miasta - godz. 20:00, Bash Street Theatre "Bellevue Hotel"

1.VII Rynek Nowego Miasta - godz. 20:00, Bash Street Theatre "Bellevue Hotel"

Bellevue Hotel

to przeznaczona dla całych rodzin, błyskotliwa komedia z mnóstwem zwrotów akcji, grana bez słów, z muzyką wykonywaną na żywo, z żartami scenicznymi jakich nie powstydziłby się sam Charlie Chaplin czy Buster Keaton.
Spektakl opowiada o zmaganiach właścicielki pensjonatu z gangsterskim szefem fabryki słodyczy. Rzecz dzieje się w nadmorskim miasteczku w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku, w rozpadającym się budynku – domu opieki dla ludzi teatru. Niegdysiejsza „show girl” Elsie Loveloy oraz jej utalentowani pensjonariusze toczą walkę o utrzymanie pensjonatu, który stał się łakomym kąskiem dla bezwzględnego sąsiada i jego paskudnej ekipy. Pomysłowa właścicielka wie jak stawić czoła przeciwnościom losu i jak wykorzystać teatralne umiejętności swoich podopiecznych – inspiruje ciąg zaskakujących, niezwykle zabawnych działań, które prowadzą do dramatycznego, ale szczęśliwego finału.

Opinie:

„Inteligentnie dowcipny, z wyobraźnią”.
Angus MacKechnie, National Theatre

„Dobrze skonstruowany, dobrze zagrany, śmieszny i wciągający spektakl uliczny… zachwycone były zarówno małe dzieci, jak i dorośli”.
Dorothy Max Prior, Total Theatre Magazine

„Mądry, dowcipny i dobrze przemyślany show, i fantastyczny finał… młodzi i starzy widzowie byli jak w transie przez całą godzinę”.
Lyn Gardner, The Guardian

Reżyseria: Bec Applebee
Muzyka: Seamas Carey
Produkcja: Simon Pullum, JoJo Pickering
Scenografia: Helen Tiley
Grają: Simon Pullum, JoJo Pickering, Lochlann Pickering.
Technika: Finbar Pullum

Premiera – 2017 rok.

www.bashstreet.co.uk

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 04 czerwiec 2018 23:44

Dodaj komentarz

Upewnij się, czy wypełniłeś wszystkie wymagane pola oznaczone (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Festiwal na Facebook'u