Słowo od organizatora

Dariusz Jarosiński - Dyrektor Festiwalu Dariusz Jarosiński - Dyrektor Festiwalu

„Słowo od organizatora”

Szanowni Widzowie,

  przed nami 26. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Ulicy. Festiwal jest kolejnym spotkaniem z twórcami teatru plenerowego. To jedyna okazja w Warszawie, by zapoznać się z tym zjawiskiem w tak zmasowanej formie.

  Przed Państwem dwa weekendy, podczas których spotkamy się z artystami z Polski i Europy. Odwiedzimy ze spektaklami różne miejsca Warszawy. Będziemy na Rynku Nowego Miasta, w Parku Agrykola, na Placu Defilad, w Parku Szczęśliwickim oraz na skwerze przy stacji metra Słodowiec.

  Zapoznamy się z różnymi osiągnięciami sztuki ulicznej i rozpoznamy nowe trendy w tej sztuce, obejrzymy spektakle z różnych gatunków sztuki per formatywnej, wsparte znakomitymi technikami wykonawczymi.

  Wśród zaproszonych zespołów są najlepsze teatry uliczne z Polski, odwołujące się w swych przedstawieniach zarówno do klasyki jak i korzystające z nowoczesnych form i treści.

  W tegorocznej edycji pojawi się poznański Teatr 8 Dnia z najnowszą produkcją Dzieci rewolucji w reż. Jacka Chmaja, Teatr KTO z Krakowa przedstawi spektakl Zapach czasu. Opus 2 w reż. Jerzego Zonia. Warszawskie środowisko reprezentować będą dwa teatry. Teatr Akt wystąpi dwukrotnie - ze spektaklem Kalos kaghatos w reż. Marka Kowalskiego oraz z paradą uliczną Podróżnicy. Najnowszą produkcję W Niemym kinie w reż. Bartłomieja Ostapczuka zaprezentuje Teatr Pantomimy Mimo. Wiejski wędrowny Teatr Klinika Lalek przedstawi spektakl Cyrk bez przemocy w reż. Wiktora Wiktorczyka .

  Z gości zagranicznych nasze zaproszenie przyjął Bash Street Theatre z Anglii, który przywiezie przestawienie Bellevue Hotel w reż. Beca Applebee. Z Holandii przyjedzie Le Cirque du Platzak ze spektaklem Kermiz w reż. Adriana Schvarzsteina. Z Ukrainy - Lwowski Akademicki Teatr Woskresinnia ze spektaklem Mewa w reż. Jarosława Fedoryszyna. 

  Mam nadzieję, że przygotowane przez nas spektakle będą dla Państwa niezapomnianym kulturalnym przeżyciem.

Z poważaniem
Dariusz Jarosiński

 

P.S. Festiwal dedykuję mojemu miastu.

Festiwal Sztuka Ulicy jest współfinansowany w trybie grantu trzyletniego na lata 2017-2020 przez m.st. Warszawa oraz w trybie grantu trzyletniego 2018-2020 przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Dodaj komentarz

Upewnij się, czy wypełniłeś wszystkie wymagane pola oznaczone (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Festiwal na Facebook'u