Gdyby to była moja ulica...

Gdyby to była moja ulica... Rynek Nowego Miasta

Dzięki współpracy Stowarzyszenia Sztuka Nowa z Warszawy, La Paillette MJC, centrum kulturalnego z Rennes we Francji i Deutsch-Franzosisch Institut z Erlangen w Niemczech w ramach Festiwalu Sztuka Ulicy odbędą się warsztaty:

Gdyby to była moja ulica... - Teatr fizyczny w przestrzeni publicznej

Podczas codziennych zajęć uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami teatru fizycznego. Od początku warsztatów będą brali udział w działaniach w przestrzeni publicznej (dialog z publicznością, improwizacja, budowanie postaci). Na postawie doświadczeń osobistych oraz inspiracji związanych z przestrzeniami miejskimi uczestnicy opracują solowe i grupowe akcje, które będą zaprezentowane podczas warszawskiego Festiwalu Sztuka Ulicy.

Termin realizacji

19.06 Rozpoczęcie warsztatów

06.07 Zakończenie

Praca będzie się odbywać w oparciu o teksty pisarzy z Francji, Niemiec i Polski. Wybrane teksty to: „Sprawa Dantona” Stanisławy Przybyszewskiej, „Męczeństwo i śmierć Jean Paul Marata” Petera Weiss’a i „Balkon” Jeana Geneta. W ramach warsztatów wypracowana zostanie choreografia-tekst wykorzystująca indywidualne improwizacje inspirowane tekstami literackimi, tworzone w trakcie procesu kreacji przez uczestników projektu.

Na zakończenie warsztatów przewidziana jest prezentacja pracy, która zostanie wpisana w program wydarzeń Festiwalu Sztuka Ulicy w Warszawie.

Język warsztatów: polski, francuski, niemiecki (zapewnione będą tłumaczenia)

Prowadzący

Paulina Almeida reżyserka, instruktorka teatralna specjalizująca się w teatrze w przestrzeni publicznej, ukończyła International School of Theatre Anthropology w Danii, zrobiła specjalizację z teatru ulicy na Akademii Sztuk Pięknych w Portugalii. Współpracowała z grupami teatralnymi takimi jak Plasticiens Volants, Grotest Maru et Ten Pen Chii Art Labor.

Dawid Żakowski reżyser, instruktor teatralny, aktor pracujący w Polsce i za granicą. W latach 1997-2007 jako aktor i asystent reżysera pracował w Studium Teatralnym w Warszawie. W 2007 był współzałożycielem Stowarzyszenia Sztuka Nowa wraz z którym realizuje spektakle teatru fizycznego. W 2006 roku został wyróżniony nagrodą dla najlepszego aktora na II Iberoamericana Festival di Teatro w Argentynie.

Koszty uczestnictwa:

Uczestnicy z Polski: 750 zł (w tym koszt warsztatów, zakwaterowanie i wyżywienie) lub 550 zł (w tym koszt warsztatów, wyżywienie, bez zakwaterowania).

Uczestnicy z Francji i Niemiec: 200 eur (w tym koszt warsztatów, zakwaterowanie i wyżywienie) lub 150 eur (w tym koszt warsztatów, wyżywienie, bez zakwaterowania).

Koszty podróży nie podlegają zwrotowi.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: stow.sn @ gmail.com dołączając aktualne CV artystyczne i krótki opis motywacji udziału w warsztatach.

Więcej informacji :

Karolina Dziełak-Żakowska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , +48 505-476-863 Stowarzyszenie Upowszechniania Inicjatyw Kulturalnych Sztuka Nowa www.sztukanowa.pl

Ostatnia modyfikacja: środa, 21 maj 2014 23:13

Dodaj komentarz

Upewnij się, czy wypełniłeś wszystkie wymagane pola oznaczone (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Festiwal na Facebook'u